1. kolo Českého poháru

Dne 23. 9. 2017 jsme pořádali již tradičně první kolo Českého poháru. Stejně jako minulý rok za námi přijel velký počet hráčů a to celkem 62 účastníků. Turnaj lze považovat za mezinárodní, neboť se ho zúčastnili i hráči ze Slovenska a dokonce jeden hráč z Irska.

Turnaj by se dal shrnout jednou větou a to, že bratrům Hvižďovým se zadařilo. O vítězi prvního kola Českého poháru musel rozhodnout až pátý finálový zápas. V něm Michal Hvižď udolal Zdeňka Matouška ml. 3:2 a mohl se tak radovat z vítězství. Stupně vítězů doplnil na třetím místě druhý z bratrů Hvižďů – Leoš.

Zleva: Zdeněk Matoušek ml., Michal Hvižď, Leoš Hvižď ml.

A jak se dařilo naši hráčům?

Nejvýše v celkových výsledcích skončil Pavel Pohořalý, který si v základní skupině  s přehledem pohlídal postup do skupiny B. V té se mu však již tak nevedlo a skončil na 39. místě. Ale i tak je to zlepšení o 4 příčky oproti loňskému ročníku!

Dokonce o šest příček oproti loňsku se zlepšil Vojtěch Goby! Poprvé ve stigové kariéře se probojoval do Béčka. Zde sehrál několik vyrovnaných zápasů, ale bohužel na větší bodový zisk než ten, který mu zajistil 42. místo, to nestačilo. I tak jde o jeho nejlepší umístění v rámci Českého poháru.

Po Béčku rovněž pokukovala i Vlasta Gobyová. V základní skupině se statečně prala s pánskou přesilou, ale nakonec i díky třem těsným prohrám o gól,  jí o pouhý jeden bodík Béčko uteklo. Odpoledne si však zlepšila náladu a i přesto, že třikrát prohrála a jednou remizovala, tak díky lepšímu vzájemnému zápasu s I. Halamou vyhrála Céčko a obsadila tak 45. místo. Jako bonus získala i ocenění pro nejlepší ženu turnaje!

Poslední z rodiny Gobyů – Pavel skončil na 50. místě a mohlo to být i lepší. Pavlovi se také v odpolední skupině dařilo a dělal si zálusk na třetí místo v Céčkové skupině. To mu bohužel o dva bodíky uteklo, ale i tak byl se svým umístěním spokojen. Jistě dalším důvodem k jeho spokojenosti byla i trochu překvapivá remíza s dcerou Vlastou, když jí ve vzájemném zápase dokázal obrat o jeden bod.

Na celkovém 61. místě skončila třetí žena (dívka) Kateřina Stařecká. Kačce se podařilo dvakrát vyhrát a čtyřikrát si odnést ze zápasu alespoň bod, což ve velké konkurenci není vůbec špatný výsledek. O vyrovnanosti hráčů svědčí i fakt, že Kačka 4x prohrála o jediný gól, takže její umístění mohlo být daleko lepší. Věříme, že příští rok bude o pár stupínku výše.


Klub THC Teplýšovice děkuje obci Teplýšovice za zapůjčení sokolovny, Jirkovi Pessrovi a kapele LemRoucha za zapůjčení hudební aparatury. Další díky patří všem, kdo se na pořádání turnaje zúčastnil. Rovněž děkujeme i samotným hráčům za to, že i oni sami svým přístupem přispěli k pohodovému průběhu turnaje.


Kompletní výsledky naleznete zde.

Reakce o prvním kole z jiných klubů: HCS Žabka Praha

Další turnaj ČP se koná 14. 10. v Pelhřimově.